ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ

Новий рік, дійсно, чудове свято! І, звичайно ж, хочеться знати, як відзначають це чудове свято в різних куточках світу.БРИТАНІЯ

У Великобританії є оригінальні місця, де святкують Новий рік за старим стилем — 14 січня.

У долині Гваун, в Пембрукширі, існує невелике село зі старовинними вуличками і надзвичайно впертими жителями. Вся Великобританія вже давно перейшла на григоріанський календар, але мешканці цього зухвалого села наполегливо продовжують зустрічати Новий рік за старим стилем, дотримуючись традицій, що склалися ще до 1752 року.

Тому, в долині Гваун Новий рік настає 13 січня. Діти в це свято співають старовинні пісні на валлійській мов і і ходять по сусідах, збираючи солодощі та подарунки.

ФІНЛЯНДІЯ

Головним зимовим святом у фінів вважається Різдво, яке святкують 25 грудня. А в новорічну ніч на батьківщині Діда Мороза люблять поворожити, звертаючись до містичних сил головного зимового церковного свята. Також, як і багатьом для нас, святе для кожного фіна – це щедре застілля з частуваннями і міцними напоями, серед яких неодмінно повинні бути сливовий кисіль і солодка рисова каша. І, до речі, фінський Дід зветься Йоулупуккі, що в перекладі означає «різдвяний козел».

ШОТЛАНДІЯ

Новий рік в Шотландії називається Хогмані, а святкування включає в себе факельні ходи, та взагалі розваги з вогнем. У пошані у шотландців з давніх часів щедре застілля і особливі традиц